Ignorare comenzi Panglică
Salt la conținutul principal

Departamente / Cadre didactice

​​​​​​​​Departamente


DEPARTAMENTUL ŞTIINŢE BIOMEDICALE

DIRECTOR DEPARTAMENT : Conf. dr. Daniela Viorelia Matei
E-mail: daniela.matei@umfiasi.ro

Consiliul Departamentului Științe Biomedicale

Prof. Dr. Liliana Vereștiuc
Prof. Dr. Radu-George Ciorap
Conf. Dr. Călin-Petru Corciovă
Conf. Dr. Daniela-Viorelia Matei
Șef lucrări Dr. Daniel-Florin Boldureanu
Şef lucrări Dr. Marin Zagnat
Asist. Dr. Cătălina Luca​


Cadre Didactice​​


Cadru DidacticSediul disciplinei/CabinetContact
Prof. Dr. Hariton Nicolae Costin
Sala 1.3, et. Ihariton.costin@umfiasi.ro
Prof. Dr. Mihai Chiriţă
Sala 2.3, et.IImihai.chirita@umfiasi.ro
Prof. Dr. Anca Mihaela LazărSala 2.8/Cabinet et.II, corp C1anca.lazar@umfiasi.ro
Prof. Dr. Gabriela MarinescuSala 3.3/ Cabinet et. III, corp C1gabriela.marinescu@umfiasi.ro
Prof. Dr. Dragos Aro​​tăriței
Sala 3.2/Cabinet et.III, corp C1dragos.arotaritei@umfiasi.ro
Prof. Dr. Liliana Vereştiuc Sala 2.5/ Cabinet et.II, corp C1liliana.verestiuc@umfiasi.ro
Prof. Dr. Anca ZbrancaPol. Spiridon, et.I, cam 154anca.zbranca@umfiasi.ro
Prof. Dr. Radu-George CiorapSala 1.1, et.I/ Cabinet
radu.ciorap@umfiasi.ro
Prof. Dr. Anca Galaction - DECAN
Sala P3/Cabinet et.I, corp C1anca.galaction@umfiasi.ro
Conf. Dr. Dan Zaharia-KezdiSala 1.1/Cabinet etaj IV, corp C1dan.zaharia@umfiasi.ro
Conf. Dr. Maria Butnaru
Sala B 3.2, etaj III / Cabinet etaj II, corp C1
maria.butnaru@umfiasi.ro
Conf. Dr. Florin Munteanu
Sala 2.1, et.IIflorin.munteanu@umfiasi.ro
Conf. Dr. Gladiola-Gabriela Petroiu
​Sala B3.4 etaj III,corp C1
​gabriela.andruseac@umfiasi.ro
​Conf. Dr. Călin Corciovă - PRODECAN
​Sala 1.2/ Cabinet Prodecan, et I, corp C1
​calin.corciova@umfiasi.ro
​Conf. Dr. Cristian Rotariu
​Sala 1.3, et I​
​cristian.rotariu@umfiasi.ro
​Conf. Dr. Mariana Rotariu​
​Sala BFKT, etaj IV
​mariana.rotariu@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Alexandru Dan Ciochină
Sala 2.6/ Cabinet et.II, corp C1dan.ciochina@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Corneliu HajdăuSala 2.9/Cabinet et.II, corp C1corneliu.hajdau@umfiasi.ro
S.l. Dr. Carmen Grigoraș
Sala B3.2/Cabinet et. III, corp C1carmen.grigoras@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Ovidiu BredeţeanSala 2.6/ Cabinet et.II, corp C1ovidiu.bredetean@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Marin ZagnatSala P1/ parter
marin.zagnat@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Daniela Matei - Director Departament Științe BiomedicaleSala 1.6/ Cabinet et.II, corp C1daniela.matei@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Roxana CovaliSala 2.6/ Cabinet et.II, corp C1 roxana.covali@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Mihai Ilea
Sala 3.2/ Cabinet et.III, corp C1mihail.ilea@umfiasi.ro
S.l. Dr. Daniel-Florin BoldureanuSala 3.3/Cabinet et. III, corp C1daniel.boldureanu@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Eugen CreţuSala 2.9/Cabinet et.II
victor.cretu@umfiasi.ro
S.l. Dr. Corina Cheptea
Sala P1/ parter
corina.cheptea@umfiasi.ro
S.l. Dr. Maria-Daniela VladSala 2.2, et. IImaria.vlad@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Marius TurneaSala 3.2/ Cabinet et.III, corp C1marius.turnea@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Andrei Nastuţă
Sala P4, parternastuta.andrei@umfiasi.ro
​S.l. Dr Moraru Andreea
​Sp. Neurochirurgie
​andreea-dana.moraru@umfiasi.ro
​S.l. Dr. Cristian Gavăt​
​Sala P2, parter
​cristian.gavat@umfiasi.ro
​Asist. Dr. Dragos Șardaru
​Sala BFKT, etaj IV
​dragos-petrica.sardaru@umfiasi.ro
As. Dr. Mădălina Poștaru
Sala P4/ parter
madalina.postaru@umfiasi.ro
As. Dr. Doru AndrițoiSala 1.2, et. Iandritoi.doru@umfiasi.ro
As. Dr. Vera BălanSala B3.1, et. Ibalan.vera@umfiasi.ro
As. Dr. Cătălina Luca
Sala 1.2, et. Icatalina.luca@umfiasi.ro
​Asist. Drd Ionite Catalin
​Sala BFKT, etaj IV​
​andrei-catalin.ionite@umfiasi.ro
​Asist. Drd Butnaru Moldoveanu Sanziana
​Sala 2.1, etaj II
​sinziana-anca.butnaru-moldoveanu@umfiasi.ro
​Asist. Drd. Susanu Sidonia
​Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii "Sfânta Maria"
​-
​Asist. Dr. Cobzeanu Bogdan
​Spitalul Clinic de Recuperare Iasi , Clinica ORL
​bogdan-mihail.cobzeanu@umfiasi.ro
​Asist. Drd. Avram Iustina
​Sala BFKT, etaj IV
​mihaela-iustina.avram@umfiasi.ro
​Bioing. Fuior Robert
​Sala 1.2, etaj I
​robert.fuior@umfiasi.ro
​Laborant Mihaela Flondor
​Sala P2, parter
​-
​Laborant Simona Harhătă
​Sala B 3.2, etaj III​
​-